Prejsť na eStránky, Forumestranky.sk > Nápoveda > Aktivácia a úvodné nastavenia eShopu

Aktivácia a úvodné nastavenia eShopu

Nastavenie eShopu nájdete v ľavom menu administrácie Vašich eStránok pod odkazom eShop. Pre jeho aktiváciu musíte prejsť počiatočným nastavením eShopu, ktoré je potrebné , aby mohol eShop legálne a správne fungovať.

V prvej rade je potrebné objednať si program eShop (pokiaľ ho ešte nemáte). K tomu Vám pomôže tlačidlo a nasledujúci sprievodca, ktorý Vás objednávkou bod po bode prevedie.


Pokiaľ máte program objednaný, pokračujte stlačením tlačidla , ktorým aktivujete spomenuté počiatočné nastavenie eShopu.


V prvom kroku (viď. Obrázok) vyplňte svoje informácie – resp. informácie o dodávateľovi, ktoré sa budú zobrazovať v obchodných podmienkach a na faktúrach. Po dokončení tohto sprievodcu sa do neho nebudete môcť vrátiť. Všetky uvedené údaje však budete môcť meniť v administrácii eShopu (eShop – Nastavenie – Dodávateľ).

Pokiaľ zvolíte, že nejde o firmu, systém Vám vypne možnosť vytvárania faktúr. V opačnom prípade, pokiaľ ide o firmu, máte dole vo formulári možnosť zvoliť bez účtovníctva / platca DPH / neplatca DPH.


Rozdiel v týchto možnostiach je predovšetkým v požiadavkách zákonov na jednotlivé druhy účtovníctva (povinné údaje na fakturách, nastavovanie DHP u produktov, možnosť vyplnenia DIČ atď.)

Po vyplnení všetkých potrebných políčok pokračujte stlačením tlačidla .

V druhom kroku Vás čakajú 3 položky.

Prvé zaškrtávacie políčko Vám umožní nastaviť eShop ako úvodnú stránku (úvodná stránka je tá, ktorá sa Vám zobrazí po zadaní Vašej adresy – www. nieco.estransky.sk) namiesto štandartných webových stránok.

Zaškrtnutie druhého políčka je nutné pre aktiváciu eShopu, súhlasíte tým s našimi všeobecnými podmienkami.

V tretej časti môžete po kliknutí na odkaz  upraviť obchodné podmienky, ktoré budú platné pre Váš eShop, predovšetkým pre Vašich zákazníkov. Neskôr môžete upraviť v administrácii (eShop – Nastavenie – Dodávateľ).


Po prejdení troch spomenutých bodov, v kroku dva môžete tlačidlom  pokračovať na pridanie nového produktu.


Pre pripomenutie: Všetky informácie, ktoré uvediete v úvodnom nastavení, môžete kedykoľvek zmeniť vo Vašej administrácii.

Pomohla Vám naša nápoveda?

Áno Nie

 
© 2019 Websitemaster a.s. Aktuality Katalóg Časté otázky Všeobecné podmienky Kontakty